Ankara Gezi Rehberi

Ankara Turizm Rehberi

Keçiören Rehberi

Keçiören Araç Kiralama firmamızdan araç kiralayarak ailenizle hoşça vakit geçirmeniz amacıyla
Keçiörende gezilebilecek yerleri sizler için araştırdık.
Başkent Ankara’nın en kalabalık ilçelerinden olan Keçiören 1984 yılında ilçe olmuştur.
Orta halli bir Anadolu şehri büyüklüğünde olan Keçiören’in görülmesi gereken bir çok turistik yeri bulunmaktadır.

Keçiören Esgergon Kalesi

Tuna nehrinin kıyısında bulunan tarihi kalenin adını alan bu yapı tarihi olmayıp sonradan, Türk kültür ve sanatının yaşatılması amacıyla yapılmış bir komplekstir. Burası Estergon Türk Kültür Merkezi olarak da adlandırlılmaktadır. Merkezin kalesinden şadırvanına kadar bir çok ayrıntı çeşitli Türk eserlerinden ilham alınarak tasarlanmıştır.

Keçiören_Estergon Kalesi

Keçiören Şelalesi

Türkiye’nin en büyük yapay şelalesidir. Kalaba mahallesinde bulunan bu şelaleyi ilçeye girişte görebilirsiniz. Geceleri rengarek ışıllarla aydınlatılan şelale tam bir görsel şölen sunmaktadır.

Keçiören_Şelalesi

Keçiören Teleferik

2014 yılında hizmete sunulan teleferik dört adet durağı ile toplu taşıma hizmeti de sunmaktadır. Ankara’ya ve Keçiören’eyukarıdan bakma imkanı sunan teleferiği denemelisiniz.

Keçiörn_Teleferik

Keçiören Deniz Dünyası (Akvaryum)

Türkiye’nin ikinci en büyük akvaryumu olan deniz dünyası Keçiören’de görülmeye değer yerlerdendir. Bir kompleks şeklinde inşa edilen alanda ayrıca Amazon ormanı prototipi ve alışveriş merkezi de bulunmaktadır. Çeşitli deniz canlılarını bir arada görmek ve bir akvaryumun içinde yürümek ilginizi çekebilir.

Keçiören_Deniz Dünyası Akvaryum

Keçiören Bağ Evleri

Yakın zamana kadar Keçiören’in genelinde bulunan ve ilçenin siuletini oluşturan bağ evleri artık çok daha az bulunmaktadır. Yeşil ve geniş bahçeleri ve özgün mimarisi ile Keçiören Bağ Evleri Ankara’da görülmesi gereken yerlerdendir.

Keçiören_Bağ Evleri

Keçiören Araç Kiralama Ofisimize Nasıl Gidilir?


Eğer kiralayacağınız aracı, Keçiören araç kiralama ofisimizden almak istiyorsanız ulaşımımız oldukça basittir. Keçiören Araç Kiralama Ofisimiz General Doktor Tevfik Sağlam Caddesi Üzerindedir. Etlik, Esertepe, ve Kuyu yazısı istikametlerine giden bütün otobüs ve dolmuşlar Keçiören Araç Kiralama Ofisimizin önünden geçmektedir. Bunlardan birine binip Etlik Lokman Hekim Hastanesi Önündeki Bakkal Durağında inerek Keçiören Araç Kiralama Ofisimize ulaşabilirsiniz.

Arzu ederseniz küçük bir ücret karşılığı, kiralık aracınızı size en yakın da belirli bir noktada teslim edebiliriz.